Krása keyboard_arrow_right Péče o pleť keyboard_arrow_rightChemický peeling

Chemický peeling
Peeling obličeje – to spíše kosmetické, než plastická, postup. Je zaměřen na zlepšení vzhledu kůže obličeje, umožňuje dosáhnout efektu face-lift, jak se zbavit pih a dalších stařeckých skvrn, odstranit drobné vrásky, jizvy a akné, zlepšení barvy a textury kůže.
V závislosti na způsobu, peelingy jsou různé: chemický, kyselina glykolová, fenolovy, ovocné kyseliny, kyseliny trichloroctové, enzimní, ultrazvukové a mezopiling. V závislosti na hloubce expozice chemické faktory, chemický peeling může být hluboké, střední a povrchní.
Pro pořádání hluboký chemický peeling se používá chemická látka fenol. Charakteristickým rysem hlubokého peelingu fenolovy je dlouhá rekonvalescence, ale za to dává nejlepší výsledek. Jedním z nedostatků hluboké fenolovy peeling je pigmentace, která je výsledkem podráždění pokožky a po nějaké době prochází sama.
Střední chemický peeling je účinný při mělkých polévkové vraski, a proto nese takové jméno. Pro něj je typické, není tak výrazný pigmentace kůže a rekonvalescence u něj kratší, ale pro hluboké vrásky na jeho účinek chybí. Jedním z typů střední chemický peeling je peeling kyseliny trichloroctové. To je považováno za nejbezpečnější ze všech ostatních druhů tohoto peelingu.
Mikropiling je jedním z nejvíce druhů peelingu, tak jak to působí jen na ty drobné vrásky. Pro něj je typická zbytková dočasné pigmentace kůže a u něj chybí rekonvalescence.
Hluboký chemický peeling
Jedním z nejpopulárnějších druhů hlubokého peelingu je fenolovy peeling. Fenol – agresivní látka, která působí na povrchové vrstvy kůže, takže pro hluboké exfoliace vlastní své klady a zápory.
V čem spočívají výhody hluboké fenolovy peeling
Fenol, jak již bylo řečeno, poměrně agresivně působí na povrchové vrstvy kůže. Při hlubokém chemické пилинге slaví výrazný účinek na hluboké vrásky. Výsledky фенолового peeling může být dokonce lepší, než po ošetření nebo laserový resurfacing kůže. Pro hluboké exfoliace dostatečné jedné relace. Výsledky peeling фенолом jsou považovány za jedny z dlouhodobých. Zvláštní přípravu pokožky k hluboké пилингу фенолом není třeba. Hluboké peeling lze použít s cílem odstranit hluboké vrásky na tváři, рубчики po akné a pih.
Zápory hlubokého peelingu
Tak jako fenol má na povrchové vrstvy kůže vyjádřený vliv, pak po takové hluboké exfoliace kůže po určitou dobu zůstává slabé. Navíc, bledost kůže nastane poté, co se se bude konat zarudnutí (reakce na působení fenolu). V důsledku nějaký čas po peelingu je kůže obličeje může vypadat nějaké nepřirozené. Nicméně, je třeba podotknout, že právě takové změny kůže po hlubokém peelingu mluví o tom, že procedura provedena správně. Po hlubokém peelingu u vás může zůstat hranice mezi neléčené pleť a pleť po peelingu. Nicméně, její možné snadno zamaskovat make-up. Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu – je to tón pleti. Tak jako po hlubokém peelingu kůže určitý čas zůstává bledou, to je lepší provádět u pacientek se světlou pokožkou, protože u nich tento nedostatek bude méně nápadný než u žen s tmavou barvou pleti.
Stojí za zmínku, že kůže po hlubokém peelingu nemůže „opalování“. To znamená, že pozemky pleti po peelingu zůstávají stejné jako na opalování, takže pokožka bude výrazně lišit. Kromě toho, pokud hluboký peeling byl proveden pro odstranění pih na tváři, pak v případě, že tělo je pokryto pihami ještě, například, a na krku nebo na hrudi, to bude výrazně vystupovat. Tak hluboký peeling nelze doporučit пациенткам s pihami na obličeji, hrudníku a krku.
Jak se provádí hluboký chemický peeling
Pro hluboké exfoliace nutná celková anestezie (tak jako je lokální anestezie není možný), nebo zavedení pacientky v hluboké léky. Postup hluboké peeling se provádí obvykle ambulantní, v kosmetickém centru nebo v kanceláři kosmetičky. Postup peeling trvá v závislosti na stavu pokožky osoby od 15 do 60 minut. V průběhu řízení, není-li použita celková anestezie, klientka může mít lehký nebo mírné nepohodlí. Po peelingu je kůže obličeje zůstává několik edematózní, při tomto otok přetrvává až do týdne. Kromě toho, uvádí se zarudnutí obličeje a odlupování kůže. Přes týden zarudnutí může přetrvávat, a šupinatá již ne. To trvá asi pár měsíců, pak se kůže stává bledou. Pár týdnů po hlubokého chemického peelingu lze aplikovat na tvář make-up a objevit se na veřejnosti. Výsledek hlubokého peelingu se stává zřejmé, že za 2-3 měsíce.
Hluboký fenlovy peeling je nejvhodnější ženám s hlubokými vráskami a bledou pleť, protože při tomto stopy peeling na ní méně viditelné. Pani s tmavou pletí hluboký fenol peeling se nedoporučuje, protože na celkovém pozadí tmavé pleti u ani se jeho bledou tvář.
0 komentářů
Vložit komentář
Nepublikujte SPAM!
Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.
Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.