Články a videa v sekci Zdraví

Nebezpečný cholesterol - jak se jím nenechat zabít

access_time28.duben 2020remove_red_eye442chat_bubble_outline0

Cholesterol – pojem, z něhož některým z nás běhá mráz po zádech. Je to ale také velmi důležitá látka, kterou naše tělo potřebuje. Co konzumovat, aby se z cholesterolu stal náš kamarád, Vám poradí tento článek….Dnešní doba je velice uspěchaná, a tak se lidé často stravují v rychlých ..

Jak na chřípku - očkování

access_time23.březen 2020remove_red_eye458chat_bubble_outline0

Nejúčinnější prevencí před chřipkou je očkování. Očkování je třeba provádět každoročně, neboť chřipkové viry mutují. Očkovací látka se připravuje každý rok tak, aby byla účinná na virus chřipky, který se bude pravděpodobně vyskytovat na našem území v daném roce.Očkování je ..

Jak na chřípku - hygiena

access_time23.březen 2020remove_red_eye268chat_bubble_outline0

Účinné a funkční věci bývají jednoduché. Právě dodržování základních hygienických návyků může v době chřipkové epidemie mít svůj neocenitelný význam.Pravidelné mytí rukou několikrát denně, hlavně však před jídlem a po návratu z míst se zvýšenou možností nákazy, je velice ..

Jak na chřípku - antivirotika

access_time23.březen 2020remove_red_eye357chat_bubble_outline0

Antivirotika jsou léky, které se využívají při léčbě virových infekcí. Jsou to látky obdařené schopností vázat se na viry, blokovat jejich povrchové molekuly, a tím zastavit nebo zpomalit množení virů.Antivirotika proti chřipce jsou určena pouze k léčbě prokázaného onemocnění virem. ..

Zdravotnický materiál

access_time23.březen 2020remove_red_eye331chat_bubble_outline0

Úrazy sice bereme jako běžnou součást našeho života, ale velmi často na ně nejsme připraveni. Ve znalosti první pomoci může selhat kdokoli znás, ale určitě byste měli mít k dispozici nejnutnější zdravotnický materiál. Ten v případě úrazu hraje velice podstatnou roli a vedle rychlosti ..

Jak na chřipku - ochranné pomůcky

access_time23.březen 2020remove_red_eye312chat_bubble_outline0

Ideálním lze označit stav, kdy se virus chřipky do dýchacích cest lidí vůbec nedostane. To však stoprocentně zajistit nelze. Znamenalo by to absolutní izolaci člověka od okolního prostředí, což není možné. Naší snahou je se takovému stavu co nejvíce přiblížit, a to vytvořením mechanické ..

Plíseň na nohách

access_time06.březen 2020remove_red_eye214chat_bubble_outline0

Kde najdu nejbližšího dermatologa?Můžete využít interaktivní mapy České republiky, která je k dispozici na internetu v sekci Kam jít. Stačí si podle kraje vybrat nejbližší ordinaci. Získáte nejen kontakt na lékaře, ale také jeho ordinační hodiny. Další možností je zavolat na informační ..

Cukrovka se šíří: V roce 2035 jí bude trpět desetina světa!

access_time06.březen 2020remove_red_eye272chat_bubble_outline0

Podle zprávy mezinárodní federace diabetiků se tato nemoc šíří neskutečně rychle. Čísla jsou až hrozivá. Zpráva říká, že už dnes trpí na celém světě touto nemocí 382 milionů lidí. Současně také předpovídá, že jen do roku 2035 budemít cukrovku neskutečných 592 milionů lidí, tedy ..

Celých 57% žen bralo antikoncepci ve chvíli, kdy otěhotněly

access_time06.březen 2020remove_red_eye221chat_bubble_outline0

Antikoncepce nemusí být vždycky stoprocentní zárukou, že nedojde k těhotenství. Své o tom ví 57% těhotných žen, které těhotenství překvapilo, ačkoliv si dávaly pozor a na antikoncepci nešetřily. Celá čtvrtina žen, které podstoupily interrupci, se nakonec dostaví k tomuto zákroku znovu. ..

Lupénka

access_time06.březen 2020remove_red_eye366chat_bubble_outline0

Psoriáza (lupénka) psoriasis je velmi rozšířené neinfekční onemocnění, které postihuje kůži a někdy i klouby. Projevuje se zesílením kůže se stříbřitě lesklými šupinkami. Po jejich sloupnutí se objeví vínově rudé ložisko a dojde k tvorbě drobných tečkovitých krvácení. Může ..

Zdravotní obtíže s dýcháním- během zimy

access_time05.březen 2020remove_red_eye296chat_bubble_outline0

Pro astmatiky se za nejtěžší období, způsobené kvetoucími loukami, považuje léto. Nicméně je pro ně zima neméně obtížnou částí roku. Nízké teploty či přechody z tepla do zimy mohou řádně potrápit dýchací cesty osob trpících astmatem. Situaci ztěžuje i skutečnost, že v zimě je ..

Rakovina močového měchýře

access_time05.březen 2020remove_red_eye358chat_bubble_outline0

Ačkoliv je kouření spojováno zejména s rakovinou plic, rakovina močového měchýře je druhým typem rakoviny nejvíce souvisejícím s kouřením. Přibližně 65 % všech případů tohoto onemocnění u mužů je vyvoláno cigaretovým kouřem a kuřáci mají až 4x vyšší riziko onemocnění než ..