Bujný dekolt? Je to o podrsence!

Někdo má a někdo nemá a pokud zrovna patříte do té druhé kategorie, rozhodně by vám neměly uniknout správné push-up nebo dokonce double push-up podprsenky. 

shutterstock_245510923

Několik století zpět nechyběl v šatníku žádné ženy korzet. Šněrovačka se utahovala s rukama nataženýma za zády, aby byla co nejtěsnější a prsa se přirozeně vedrala daleko výš a nabyla opticky na objemu. Celé 19. století bylo doslova posedlé módou korzetů až do doby, než si na jeho sklonku Christine Hartová nechala patentovat vyztužený živůtek. Byl o mnoho kratší, než korzet a končil asi v úrovni posledních žeber hrudního koše. A odsud už byl jen krůček k push-up podprsence. První balkónovou podprsenku vynalezl překvapivě muž. Howard Huges přesně věděl, že tímto tvarem i z malých prsou vykouzlí skvost plných tvarů. Push – up podprsenky pak byla dlouhá léta out. Novou slávu jim oprášila až kultovní Wondebra, která katapultovala tehdy Evu Herzigovou na Olymp top modelek.

Nahoru a k sobě, prosím

shutterstock_92857699

Push-upky jsou v posledních letech opět žádané. Kromě kostic, jež Vám dají prsa k sobě najdete i modely s gelovou či molitanovou výplní ve spodní části pro double effect, které vám přičarují prsa, která vám nikdy nenarostla. Než ale poběžíte do obchodu pro jednu z nich, tady je pár tipů pro výběr. Každá žena, která už absolvovala bra fitting, tedy školení, kterou podprsenku zvolit ke svým prsům, ví, že pod obvodovou část se nesmí vejít více, než 1 až 2 prsty a pod ramínky dokonce jen jeden. Velikost košíčku pak záleží od obvodu. Namísto 75 C, vám pak může lépe sedět 70 D nebo 65 E. Většina bra-expertů ale tvrdí, že správné velikosti jen málokdy najdete v běžné konfeci a je na místě spíše investovat do kvalitního prádla vyhlášenějších značek (Victoria’s Secret, Timo, Le Chaton aj.), kde vám poradí s velikostí i přímo speciálně proškolený personál.

Foto: Archiv MC Consultant

Sdílej: