Spíte se staršími? Pozor na tlak!

Více, co zmůže takový vyšší tlak u sexujícího staršího muže? Čtěte! Bude vás to zajímat a pak – nebudete se divit, kdyby něco.

shutterstock_107960225

I v penisu se nachází důležité cévy. Jenže jsou-li zúžené, nejsou schopny dopravit k orgánům dostatek kyslíku a živin a zhoršuje se přirozeně i jejich funkčnost. Následkem je pak i porucha ztopoření pohlavního údu, tzv. erektilní disfunkce. Cévy penisu jsou tenčí, než cévy srdce či mozku, proto se jejich postižení projeví mnohem dříve.

Off?

Nastane-li u muže erektilní dysfunkce, nepozná to jen při pokusu o pohlavní styk, ale také z nepřítomnosti tzv. noční erekce, která je  u zdravého muže běžná. Signály v podobě nedostatečné erekce by měly být určitým alarmem. Pravidelné měření tlaku prostě může zachránit partnerský život.

Kolik je moc a kolik je akorát?

„Optimální hodnota tlaku krve je 120-130/70-85 mm Hg, ale pokud nějaká hodnota vyskočí, nehraje to důležitou roli. Může za to např. přechodný stres,“ vysvětlil odborník na arteriální hypertenzi MUDr. Jan Peleška z Centra preventivní kardiologie III. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Pro optimální krevní tlak a tím pádem sexuální maximální spokojenost se doporučují:

shutterstock_92379910

  • Změny ve stravovacích zvyklostech a redukce hmotnosti
  • Méne solení
  • Ukončení kouření
  • Snížení stresu
  • Omezení nadměrné konzumace alkoholu
  • Pravidelná fyzická aktivita (mimo sex)

Více informací o zásadách správného měření na www.krevnitlak.cz.

Něco navíc: Domácí měření krevního tlaku se doporučuje jako preventivní prostředek i jako standardní doplněk léčby hypertenze. „Domácí měření se však musí provádět podle jasných pravidel a správně, jinak výsledky mohou spíše pacienta stresovat a situaci zhoršovat. Nezbytným předpokladem je použití klinicky ověřených tlakoměrů ideálně vybavených Intelli manžetou, které jsou uživatelsky příjemné a na výsledky měření se lze spolehnout,“  vysvětluje Ing.  Zdeněk Rotal Ph.D.,  zástupce společnosti Omron.

Díky neustále inovovaným a důsledně klinicky ověřovaným přístrojům si svůj krevní tlak můžete monitorovat i doma – za předpokladu, že se rozhodnete do kvalitního tlakoměru investovat (cca 2000 Kč). Co je však tato částka ve srovnání s náklady, které byste museli vynaložit na léčbu v případě následků onemocnění, které vysoký krevní tlak způsobil?

Foto: Archiv MC Consultant

 

Sdílej: