Esence půvabu podle Cameron Diaz

O tajemství krásy vydala knihu. Preferuje nenápadné líčení, bojí se botoxu a nejlépe se cítí v plážových vlnách. Vyzkoušejte hvězdný look, který maximálně zdůrazňuje přirozenost!

news_img1_61063_Cameron-Diaz

Přírodní nenápadné tóny blondýnkám se světlou pletí svědčí. Příliš výrazné líčení jim naopak může uškodit. Výrazné barvy totiž mohou působit příliš laciným dojmem. Cameron to moc dobře ví, a proto sází na moderní „nahé líčení“. Účesů vyzkoušela, asi stejně jako každá žena, hned několik. Od dlouhých rovných a stupňovitě sestříhaných vlasů, přes mikádo až po krátký rozcuch. Nejlépe se však cítí v přirozených vlnách.

Neviditelné nalíčení s viditelně dokonalým efektem

07736_Cameron_Diaz_InStyle_July2010_06_122_37lo

Nejdůležitějším prvkem je vyvolat dojem zdravé a přirozeně krásné pleti. Cameron nepatří mezi ženy, které byly obdarovány dokonalou tváří od přírody. Sama přiznává, že má potíže s jizvičkami po akné a přibývajícími vráskami. Proti těm bojuje pomocí speciálních zpevňujících krémů na oční okolí. Cameron si oblíbila také třpytivá podkladová séra, která pleť nejen vypnou, ale také rozzáří. Je možné je používat místo krému. Jsou stejně tak, jako denní fluidum napumpované vitaminy a hydratačními látkami, takže se o pleť precizně postarají. Po zapracování séra do struktury pleti je možné pomocí korektoru zamaskovat nedokonalosti jako jsou vylezlé žilky nebo kruhy pod očima. Následuje aplikace make-upu. Je však třeba sáhnout po jemné textuře s matujícím účinkem. Má hned dvě výhody. Jemný make-up pleť dokonale sjednotí a nevytvoří dojem tzv. masky a zároveň na pleti zmatní, takže není potřeba používat pudr. Na lícní kosti poté stačí nanést zdravíčka v nepříliš výrazném meruňkovém odstínu.

Světélkující pohled

images

Oči má herečka výrazné už samy o sobě díky atypické světle modré barvě. Není je tedy potřeba zbytečně obtahovat linkami, které by je zbytečně zmenšily. Na horní víčko proto používá hnědozlatý stín, ve kterém jsou ukryty malé třpytky. Řasy poté orámuje jen tmavě hnědou řasenkou, která vyvolává daleko přirozenější dojem, než černá a řasám prokáže stejnou službu. Opticky je prodlouží a zahustí. Cameroniny rty jsou krásně symetrické a plné. Stačí je jemně přetřít rtěnkou v meruňkovém odstínu.

Recept na jemnost

15117082,12279820,highRes,maxh,480,maxw,480,XTV02AXD_71-35091436_oriHerečka má problémy i s jemnými vlasy, kterým musí vždy trošku pomoct, aby nabudila dojem, že jich má hodně. Sází proto na push-up produkty, které vlasy nadzvednou u kořínků a dodají jim patřičný objem. Oblíbila si zejména rychlou aplikaci, která je typická pro produkty v prášku. Proti roztřepeným konečkům pak bojuje pomocí produktů s obsahem bambuckého másla, které je vyživí a scelí. Po umytí je nutné vlasy vyfénovat přes velký kulatý kartáč, poté nejlépe v předklonu lehce zafixovat lakem na vlasy s méně tužícím účinkem, aby se zbytečně neslepily. Nakonec stačí do dlaní nanést trochu tužidla a zhruba v polovině jejich délky je namačkat. Vlasy se krásně přirozeně zvlní.

Text: jt pro dokonalazena.cz, Foto: rudilewishair.blogspot.com, www.stars-arena.com, www.express.de, www.palermomania.it.

Sdílej: