Občas to prostě uteče…

Bojíte se kýchnout nebo vyběhnout schody, aby se vám nestala nehoda v podobě nechtěného úniku moči?

shutterstock_194099477

 

Že se tento probvlém týká straším dam? To už dávno neplatí. Stačí jeden, dva porody a spíš než na trampolíně počkáte na své ratolesti raději pod ní :-)

 NEpodceňujte prevenci                                                                                                                      

Častou příčinou nechtěného úniku moči je nezpevněné svalstvo močového měchýře a pánevního dna. To přitom můžete posilovat poměrně nenáročnými a účinnými cviky, které vám nezaberou více než 15 minut 3 krát týdně. Patří mezi ně podsazování pánve či kočičí hřbet. V rámci předcházení problému je rovněž dobré vyhnout se kouření a udržovat si zdravou váhu, protože nadváha patří mezi rizikové faktory.

NEignorujte problém

Neomlouvejte si nechtěný únik moči tím, že jste jen vypila moc vody nebo že jste nastydlá. Samotný nechtěný únik moči může totiž být projevem upozorňujícím na jiné příčiny, nejčastěji nezpevněné svalstvo močového měchýře, hormonální změny nebo také psychiku. Čím dříve si problém připustíte a začnete jeho příčinu řešit, tím větší je pravděpodobnost, že uspějete. Zkusit můžete třeba Dýňové tablety pro ženu Dr. Böhm®.

shutterstock_144796990

NErezignujte

Přistupte k problému aktivně a hledejte způsob, jak se s ním vypořádat. Účinným řešením může být trénink pánevního dna, přírodní prostředky nebo relaxační cviky.  Je-li problém závažnější, může být účinným řešením chirurgický zákrok. Nejlepší způsob řešení vašeho problému vám poradí odborník, na kterého se neváhejte obrátit.

Foto: Archiv MC Consultant

 

 

 

 

 

NEpodceňujte sílu přírody

V lidovém léčitelství je po celá staletí znám pozitivní vliv dýňových semen na močový měchýř. Ve Štýrsku se proto pěstuje speciální druh dýně seté. Extrakt z ní obsahuje doplněk stravy Dr. Böhm® Dýňové tablety pro ženu, který je k dostání výhradně v lékárnách.

Podrobnější informace naleznete na www.drboehm.cz

Sdílej: