Pojmenujte vagínu (jako vážně)

Víte, kolik různých pojmenování má penis? Přes stovku! A vagina? Ani ne deset. A tak vznikl nápad – najít jí uctivé jméno.

shutterstock_136118387

Zdá se, že muži nemají problém svůj penis nazývat „Boby“, přestože se tak jmenuje sousedky pes. Sebevědomí je evidentně v pořádku. Jako by jinak mohli vznikat výrazy jako „tágo“? Problém je ale položíte-li stejnou otázku ženám. O vagíně se nejn stydí mluvit, ale ani neví, jak jí správně říkat. Většinou své ženství opisujeme mnoha větami. No podívejte se samy…

Snímek obrazovky 2016-02-02 v 16.35.59

Idelyn® Beliema vyzývá ženy, aby hlasovaly a tím pomohly zvolit to nejlepší označení pro vaginu. V Monologách vaginy padly i takové návrhy jako Chcalka nebo Čurypinda. Tady jsou pravidla trošku přísnější. Hledá se slovo, které bude pozitivní, nebude znít hanlivě, ani příliš medicínsky, ale ani dětinsky (s buchtou, pipinkou nebo kačenkou asi nevyhrajete).

Hlas potom můžete přidat zde: .

Proč má mít vagina jméno?

Schopnost otevřeně hovořit o intimních partiích a tedy i o intimních problémech pozitivně přispívá i v situaci, kdy nastanou zdravotní těžkosti. Např. vaginální infekce potrápí alespoň jednou za život až dvě třetiny žen. Pro ženy je navíc velmi obtížné rozeznat, zda se jedná o kvasinkovou, či bakteriální infekci, které vzhledem k současnému životním stylu (návštěva bazénů, fitness center, nevhodné spodní prádlo, …) bohužel nejsou ničím neobvyklým. Nepsaným pravidlem je i to, že žena, která  se o své intimitě nebojí hovořit, se snadněji vyrovnává se svým tělem a dbá o své zdraví, s čímž souvisí i pravidelné návštěvy gynekologa, kde je schopna své případné problémy popsat. Nezapomínejme, že zdravá a vyrovnaná žena je také spokojená žena.

Sdílej: