Wild ombré: Nejde se nezamilovat!

Konečky vlasů jako přirozeně zesvětlené sluncem. To je ombré. Efekt, který válcuje módní vlasové trendy! Ombré je postaveno na jednoduchém principu. Sluneční paprsky vlasy šisují. Zvlášť tam, kde je jejich struktura oslabená. Často zhruba v deseti centimetrech jejich délky ke konečku. A právě tato délka se zesvětluje speciální barvou pro vytvoření přirozeného ombré.

205547170463064990x2KZnopsc

Někteří o ombré něm mluví také jako o nové módě, která vystřídá melírování vlasů. My této módě zas tolik šancí nedáváme. V každém případě ale víme, že se jedná o horkou letní novinku, kterou musíte, přirozeně vyzkoušet!

Vychutnejte si ombré obměny

Prvotní myšlenka ombré je zesvětlovat konečky zhruba o dva až tři odstíny, než je přirozená barva vlasů. Aby však blondýnky nemusely ztmavovat svůj přirozený základ, objevuje se i ombré na ruby, kdy je poslední třetina vlasů naopak ztmavena. Pozor však na nepřirozené přechody. Pakliže chcete zvolit tuto variantu, doporučujeme spíše návštěvu kadeřníka.

ombre celebrity

Někdo to rád „wild“

Ruku v ruce s extravancí se objevuje ombré i neonových variacích. Na poněkud výstřednější módu poprvé více poukázala Ornella Muti, která přijela do Čech coby významná členka poroty České miss 2013. Konečky světle plavých vlasů předvedla v růžovém závoji. Na jednu stranu zvedla vlnu nepochopení a narážek na módu, která nepřísluší jejímu věku, na druhou stranu inspirovala stovky žen. České ulice zachvátilo růžové stínování.

Střední délka, maximální efekt

Na účes se nároky nekladou. Jedná se o otázku vkusu. Samozřejmě, že na krátkých vlasech efekt nevynikne, ale v příliš dlouhých se zase ztrácí. Nás nejvíce zaujalo středně dlouhé mikádo, které cílí na maximální objem u kořínků a jinak je striktně hladké. Dobře vypadají také hollywoodské ombré vlny.

text: jt pro www.dokonalazena.cz, Foto: Indulgy

Sdílej: