Děti & Rodina keyboard_arrow_right Nezařazené keyboard_arrow_rightDětství bez úrazu

Obrázek příspěvku: Dětství bez úrazu

Dětství bez úrazu

personaccess_time13.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye588 shlédnutí

Také máte doma malé děti? Někdy je s nimi kříž. Uhlídat je, aby prožily dětství bez úrazu, bývá mnohdy nelehký úkol. Naštěstí existuje celá řada pomůcek, které vám rodičům ulehčí život. A vaše děti budou moci spokojeně a bez bolístek žít ve svém domově.

Zabezpečit vše, aby si dítě neublížilo, je často nemožné. Byt či dům je vždy plný nástrah pro malé děti. Pokud však chcete pro ně něco udělat, je důležité podrobně zmapovat všechna nebezpečí a pořídit si ochranné pomůcky různého typu, které existují na našem trhu. Dobré je řídit se doporučeními a radami, jak správně zajistit bezpečnost vašich dítek. Tím předejdete možným pozdějším následkům.

Pomůcky do domácnosti
Máte doma malé děti a chcete udělat co nejvíce pro jejich bezpečí? Možností je spousta:

Zábrany na schodiště
Brání dítěti, aby lezlo po schodech, což může být nebezpečné, pokud není pod dohledem. Zábrana musí být jak na spodní tak i na horní části schodiště. Zábranu můžete použít i jako překážku mezi místnostmi, aby dítě nemohlo procházet tam, kam si to nepřejete. Například do místa, kde máte rozdělanou práci. Je to velmi praktická věc, která má více variant použití. Otevření zábrany je složité, dítě není schopné to udělat samo.

Ochrany ostrých rohů
Například rohů stolů, skříněk. Ty jsou většinou ve stejné výšce jako hlavička malého dítěte, a tak je úraz více než možný. Ochranné úchyty mu mohou zabránit. Jsou k dostání v různých barvách, aby co nejméně narušily interiér vašeho domova.

Kryty do zásuvek
Proti úrazům způsobeným elektrickým proudem.

Pomůcka proti přiskřípnutí prstů do dveří
Existuje v různých podobách, například jako hlavička medvídka či pejska. Nasazuje se na horní okraj dveří a zabraňuje jejich úplnému dovření.

Měrka na hračky
Co se do ní vejde, je nebezpečné pro děti do tří let. Menší předměty dítě může spolknout. Samozřejmě musíte dávat pozor i na větší hračky, které jsou však vyrobeny z menších částí. Například takové kolečko od autíčka lze lehce odloupnout a spolknout.

Pomůcky proti otevření okna
Existují vnitřní a vnější pojistky, podle toho, jestli se okno otevírá směrem ven nebo dovnitř.

Pojistky proti otevření dvířek
Slouží především v kuchyni. Zabraňují otevření dvířek skříněk, ale také ledničky, mrazáku či trouby.

A na závěr univerzální pomůcka, která vám poslouží vždy, když nebudete mít na dítě dost času, abyste ho uhlídali před všemi nástrahami - dětská ohrádka. V té se dítěti opravdu nemůže nic stát.

Rady jak předcházet nebezpečí doma

Nikdy nedávejte nádoby s horkou tekutinou na okraj, dítě by je na sebe mohlo strhnout.
Jedovaté pokojové rostliny umisťujte dostatečně vysoko nebo je raději vůbec nepěstujte.
Léky nenechávejte volně v bytě, v dosahu dítěte. To platí i pro jiné nebezpečné chemické přípravky.
Dávejte pozor, aby se děti volně nepohybovaly v okolí skříněk s ostrými rohy.
Přívodní šňůry k elektrickým spotřebičům nikdy nenechávejte volně a zásuvky opatřete bezpečnostními krytkami.
Ostré předměty jako jehlice nebo nůžky nenechávejte dětem na hraní.
Zajistěte okna zvlášť kvůli malým dětem.
Drobné předměty (například korálky) nikdy neponechávejte volně v dosahu dítěte. Mohlo by je vdechnout.

Budete-li se starat o prevenci úrazů, ubude poraněných dětí. Úrazy se nestávají jen tak, vždy jim předchází nějaká nebezpečná situace. Váš domov může být pro dítě plný nástrah. Proto je nutné vybavit ho pomůckami, které zabrání dětskému úrazu.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Eva Peltrámová: Jak rychle zhubnout? Rozhodně ne hladověním!

personRedakceremove_red_eye502bookmarkPéče o tělo

Eva Peltrámová z Prahy podniká v oblasti fyzioterapie a poradenství. Když jsme vybírali na přání čtenářů a čtenářek odborníka, kterého vyzpovídáme na tak populární téma, jako je hubnutí, chtěli jsme na to jít trochu jinak než módní časopisy, které přinášejí tipy na ..

Jizva není jen kosmetická vada

personRadka Eliáškováremove_red_eye440bookmarkPéče o tělo

Nejrůznější poranění, odřeniny, popáleniny, operace, pokousání zvířetem…, tyto a mnohé další mechanismy způsobí poranění kůže a tkání. Následným hojením pak vznikají jizvy. Dají se léčit a co ovlivňuje proces hojení? Jizva je výsledkem procesu, při němž ..

Melanom

personRadka Eliáškováremove_red_eye638bookmarkNezařazené

Nemilosrdné slunce rozdává rány Ačkoliv je maligní melanom poměrně vzácným typem kožní rakoviny, v České republice na něj ročně onemocní 1 200 lidí a zhruba 300 jich dokonce umírá. Za posledních třicet let stoupl počet zjištěných melanomů čtyřikrát a tvoří tak více ..

Duševní hygiena

personRadka Eliáškováremove_red_eye403bookmarkNezařazené

Naučte se pečovat o duševní hygienu – najděte si způsoby jak se odreagujete, porušte týdenní stereotypy, stýkejte se s lidmi kteří jsou veselí a optimističtí omezit kouření, alkohol a kofeinzměna jídelníčku a úpravy jídlajezte více čerstvé zeleniny (saláty)zkuste ..

Depresivní porucha

personRadka Eliáškováremove_red_eye551bookmarkNezařazené

Slovníková definice Nejrozšířenější psychické poruchy v populaci. Jedná se o vážné, zneschopňující onemocnění, v jehož důsledku dochází k významné ztrátě pracovní schopnosti obyvatelstva srovnatelné se široce rozšířenými tělesnými chorobami. V medicínském slova ..

Co si odnášíme z dětství

personRadka Eliáškováremove_red_eye395languagekrasnazdrava.cz

Dětství by mělo být nejšťastnějším obdobím v životě člověka. Lidé se ve vzpomínkách stále vracejí ke svému bezstarostnému životu. Ne každému se ale poštěstí narodit se do fungující rodiny, od které se šťastné dětství odvíjí. Působení vnějšího okolí má na ..

Plačící VNITŘNÍ DÍTĚ !

personRadka Eliáškováremove_red_eye389languagezoufalemaminky.cz

Jsme už dávno velcí a samostatní, ale přesto jsme někdyskleslí, smutní nebo naštvaní na ten nespravedlivý svět, který nám neskýtá dostlásky a dalších dobrých věcí, jež bychom si zasluhovali. Tak hledáme, kdo bynám to dal anebo aspoň zkoušíme najít nějaké temné síly, ..

Přednáška prof. Dowlinga - prenatální vývoj, těhotenství

personRadka Eliáškováremove_red_eye781languagezoufalemaminky.cz

To je velmi důležité pro pochopení těchto malých dětí – vidím tu teď v sále mnoho malých dětí – chceme-li pochopit, co potřebují, musíme také vědět, co znamená druhý porod. Zde máme znázorněny ty čtyři fáze, od početí, tam je genetika velmi důležitá. A pak je ..

Etika reprezentování dětství v západní kultuře

personRadka Eliáškováremove_red_eye370languagezoufalemaminky.cz

Škola, Učení a SebevědomíKdyž jsou děti reprezentovány jako prázdné nevědomé nádoby, dospělí se sami připravují na to z dětí udělat dospělé. To znamená, že musí jít proti dětské nátuře a přinutit je být cokoliv, co chce dospělý, a to skrze výcvik a vyučování, ..

Rodičovské postoje

personRadka Eliáškováremove_red_eye453languagezoufalemaminky.cz

Na otázku, od kdy je možné dítě vychovávat, odpovídali nezasvěcení lidé, že od doby, kdy dítě už má aspoň trochu rozum, kdy je možné se s ním domluvit, něco mu vysvětlit, ukázat, dokázat, a ono je schopno to pochopit. Pak Sigmund Freud a jeho následovníci spolehlivě ..