Kondice keyboard_arrow_right Silueta keyboard_arrow_rightDIETA ZA DIETOU. JAK NA TO, ABY VĚČNÝ BOJ ..

Obrázek příspěvku: DIETA ZA DIETOU. JAK NA TO, ABY VĚČNÝ BOJ SKONČIL VÍTĚZSTVÍM?

DIETA ZA DIETOU. JAK NA TO, ABY VĚČNÝ BOJ SKONČIL VÍTĚZSTVÍM?

personaccess_time27.květen 2019chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye281 shlédnutí

Pokud jste ukončili dietu a dosáhli jste výsledků, které jste si předsevzali, neznamená to, že se byste se měli hned vrhnout k ledničce a dopřát si vše, co bylo z vašeho jídelníčku vyřazeno. Vracení se do tzv. normální stravování by mělo být pozvolné a definitivně byste se měli zbavit návyků, které mohou ztracená kila přivést zpět.

„Právě tato fáze je pro dlouhodobou úspěšnost redukce zcela zásadní a právě zde se dělá nejčastější chyba, vedoucí k rozvoji tzv. jojo efektu. Spočívá v tom, že se přejde příliš rychle z režimu diety do režimu stravování před dietou,“ vysvětluje MUDr. Miloš Rýc ze společnosti Medidiet.

KILA JAKO JOJO 

Po skončení diety je potřeba dát organismu dostatečný čas, aby si na novou, sníženou hmotnost zvykl. Není pravda, že k jojo efektu dochází tam, kde byl úbytek hmotnosti příliš rychlý. Ve skutečnosti je situace komplikovanější. Rychlost redukce nemá se vznikem jojo efektu nic společného, stejně jako platí, že nejvíce si pacienti škodí, když po dosažení kýžené hmotnosti začnou den ze dne jíst jako před redukcí. Skutečným problémem není ani tak opětovné nabrání kilogramové hmotnosti jako skutečnost, že si v situaci náhlého nadbytku po periodě krutého nedostatku organismus po prodělané dietě přednostně vytvoří další tukové buňky, místo toho, aby si nejprve doplnil ochablou svalovinu, neboť redukci vnímá jako hladomor, který se může kdykoliv opakovat a je třeba mu čelit vytvářením rezervní energetické zásoby-tedy tukové tkáně. Touto cestou se neustále zhoršuje poměr „libové“ tkáně (svalů) k tukové, se všemi neblahými důsledky pro organismus.

V HLAVNÍ ROLI CUKR

Po skončení diety se velmi často objevuje chuť na sladké, která má několik příčin, jenž jsou zpravidla velmi komplexní. Zahrnují dlouhodobý nedostatek vitamínů ze skupiny B, psychické vlivy i euforizující účinek pražených kakaových bobů, které lze řadit mezi návykové látky srovnatelné s praženými kávovými boby (kofein). V této fázi je třeba nabídnout dostatečně bohatou škálu „postdietních“ nízkokalorických jídel bohatých na bílkoviny, chudých na cukry a tuky.

„Pokud si  klient nechce lámat po jakékoliv úspěšné dietě hlavu tím, jak se následně správně stravovat, může nahradit 1 – 3 denní jídla například některým snackingových přípravkem z řady FASTDIET (Dieta po dietě – KING OF SNACKING),“ říká MUDr. Rýc.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Dieta při antikoagulační léčbě

personRadka Eliáškováremove_red_eye102bookmarkNezařazené

Warfarin je lék, který lékaři předepisují k prevenci krevních sraženin v cévách a v srdci a funguje na principu blokování vitaminu K v organismu. Vitamín K se podílí na řadě důležitých tělních procesů jako je metabolismus proteinů na srážení krve, mineralizace kostí, ..

Dia Život

personRadka Eliáškováremove_red_eye99bookmarkNezařazené

Děti s diabetem nerozeznáme na první pohled od dětí zdravýchJejich nemoc se však dotýká všech, kteří s nimi žijí a pracují – nejen rodičů, prarodičů a sourozenců, ale i učitelů, vychovatelů, kamarádů, sousedů. Aby tyto děti mohly žít normálním životem, musíme jim k ..

Dietní tajemství celebrit

personMarián Krouželremove_red_eye325bookmarkSilueta

Mají celebrity skutečně ten nejlepší tajemný program na hubnutí narozdíl od nás?V loňském roce byl jedním z nejpopulárnějších hledaných výrazů na Google a Yahoo výraz Paris Hilton. Stručný přehled 500 nejlepších vyhledávání za loňský rok ukazuje také na jiné známé ..

Hubnutí s pomocí tukožroutské polévky

personRadka Eliáškováremove_red_eye141bookmarkSilueta

Také o této dietě toho bylo napsáno už mnohé. Ještě nedávné době byla doslova hitem. Určitě není na škodu zopakovat si některé základní poznatky.V čem dieta spočívá?Tato dieta je zároveň i druhem očisty. Tukožroutská polévka se totiž jí prakticky pořád. Existuje ..

Zajímavosti z výživy

personRadka Eliáškováremove_red_eye104bookmarkNezařazené

Výživa je v podstatě základním kamenem žití, mnohé dokáže, jen my o ni stále nevíme dostatek informací. Pojďme se tedy podívat na některé zajímavosti publikované ve studiích nedávno publikovaných.• Nízká hladina Vitaminu D se spojuje s vyšším rizikem infarktu myokardu i ..

5 nebezpečných diet, kterým byste se ve svém vlastním zájmu měli vyhnout

personRadka Eliáškováremove_red_eye52languagekrasnazdrava.cz

Nahrazení jídla alkoholem nebo snaha žít pouze ze vzduchu – to jsou jen dvě z hubnoucích metod, které se letos dostaly na seznam těch nejvýstřednějších… i nejnebezpečnějších. Na prvním místě se umístila takzvaná Brethariánská dieta (údajně jidržela i Michelle ..

Jak si hlídat váhu

personRadka Eliáškováremove_red_eye89languagekrasnazdrava.cz

Režim v jídle chce pevnou vůliKe zhubnutí vede jediná cesta: snížením příjmu energie. To znamená, že musíš spalovat více "paliva" - nadbytečného tuku, který se ukládá zejména na bocích, stehnech, hýždích a břiše. Celý trik je jednoduchý: jíst zdravě a jíst méně, ale ..

Boj o amalgan

personRadka Eliáškováremove_red_eye80languagedrsnarealita.cz

Roku 1833 si bratři Crawcourové otevřeli zubní ordinaci v New Yorku.Zakrátko stály před jejími dveřmi dlouhé fronty zájemců. Crawcourové plombovali zuby rychle a levně. Užívali k tomu zvláštní slitinu stříbra a rtuti, které tehdy říkali Royal Mineral Succedaneum- královská ..

Hubnutí po porodu

personSimona Chvátilováremove_red_eye15languagezoufalemaminky.cz

Žádná láska není tak opravdová jako láska k jídluPo porodu jste v jednom kole, a tak nemáte čas počítat, že jste sice přibrala 20 kilo, ale v porodnici jste nechala jenom šest. Navíc doma na vás na mateřské číhá spousta nových situací a podnětů, které vás provokují k ..

Hudba 70. let

personRadka Eliáškováremove_red_eye150languagedrsnarealita.cz

Každé období má své charakteristické hity a jinak tomu nebylo ani v letech sedmdesátých. Populární hudba nabírala na obrátkách a vyvinulo se několik nových hudebních žánrů, ty stávající se zase posunuli o krok dál. My si nyní řekneme, jaké události se odehrály v hudbě v ..