Zdraví keyboard_arrow_right Nezařazené keyboard_arrow_rightJak na chřípku - hygiena

Obrázek příspěvku: Jak na chřípku - hygiena

Jak na chřípku - hygiena

personaccess_time23.březen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye100 shlédnutí

Účinné a funkční věci bývají jednoduché. Právě dodržování základních hygienických návyků může v době chřipkové epidemie mít svůj neocenitelný význam.

Pravidelné mytí rukou několikrát denně, hlavně však před jídlem a po návratu z míst se zvýšenou možností nákazy, je velice důležité. Pouhé mytí rukou však nestačí. Jak již bylo řečeno, na površích předmětů přežívá virus i několik hodin. V průběhu dne v dopravních prostředcích, na úřadech, ve školách, v čekárnách, v nákupních centrech či v bankách většinou nemáte možnost umýt si ruce. Přitom jediným sáhnutím si do oka či úst, na jídelní příbor nebo telefon rukou, na níž ulpívají viry, lze infikovat sebe, kolegy v zaměstnání i ostatní členy rodiny. Proto je vhodné snížit riziko přežití viru na vašich rukou na minimum použitím vhodných dezinfekčních prostředků nebo rukavic.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Nepleť si nachlazení s chřipkou

personRadka Eliáškováremove_red_eye125bookmarkNezařazené

Mám chřipku, zvykli jsme si říkat, když ulehneme s teplotou, kašlem a rýmou. Skutečná chřipka však vypadá jinak - na rozdíl od nachlazení jí lze předejít očkováním a bohužel je také mnohem nebezpečnější.Pravá chřipka také patří mezi přenosná onemocnění - jejím ..

Za zdravé zuby budoucích maminek a jejich dětí

personMarián Krouželremove_red_eye234bookmarkNezařazené

Čištění zubů nepatří mezi nejoblíbenější činnosti člověka. Převážná většina lidí považuje poškození zubních tkání a dásní za nutné zlo, jemuž nelze ani sebelepším čištěním zubů zcela zabránit. Nesprávně se lidé domnívají, že příčinou vzniku zubního ..

Zářivý důvod k úsměvu: Jaká „bělidla“ platí na zuby

personRedakceremove_red_eye296bookmarkNezařazené

Mají vaše zuby do „bílých perliček“ daleko? Změňte to. Možností je tolik, že si můžete vybírat. Bělení zubů se stává čím dál oblíbenější procedurou a v následujícím článku se dozvíte, jaké metody existují a vše, co byste měli vědět, než se pro něj ..

Zbavte se akné a pupínků nadobro! Víme, jak na to.

personRadka Eliáškováremove_red_eye131bookmarkPéče o pleť

Hydratační krémChrání pleť před vzduchem a zároveň v pokožce udržuje potřebnou vlhkost. Na smíšenou a mastnou kůži jsou vhodné krémy, které neucpávají póry. Díky tomu, že hydratační krémy obsahují ochranný UV faktor, poskytují lidské pokožce důležitou ..

Nenechte se zaskočit potem

personRedakceremove_red_eye239bookmarkNezařazené

S blížícími se teplými dny začíná většina lidí dozajista pociťovat radost z nadcházejících možností sportovat a pohybovat se v přírodě.Ne všichni však vnímají příchod teplého, natožpak horkého počasí tak pozitivně.Lidé, kteří mají problém s nadměrným pocením, ..

Zřízení potravinářské provozovny – hlavně nenaštvat hygienu

personRadka Eliáškováremove_red_eye58languageefektivnepodnikat.cz

Pokud chcete zřídit restauraci, prodávat karbanátky studentům nebo vyhnat Ukrajince ze stánků s buřty na Václaváku, neobejdete se bez povolení Krajské hygienické stanice. Pokud provozovna již funguje, pak povolení máte, ale musíte dodržovat jeho podmínky. Jinak musíte hygienu ..

Péče o ústní dutinu a dásně

personRadka Eliáškováremove_red_eye82languagekrasnazdrava.cz

I onemocnění dásní může přispět ke špatnému dechudalší zdravotní problémy, jako infekcí dutin a nemoci trávicího traktu nebo jater dobrá ústní hygiena je nejlepší způsob, jak zabránit špatnému dechučistěte si nejlépe zuby po každém jídle - pokud ne, čistit nejméně ..

Potravinářství a hygiena mají kvalitní předpisy, které často nejsou dodržovány

personRadka Eliáškováremove_red_eye94languagedrsnarealita.cz

V oblastech, které se týkají potravin a dalších činností se vyžaduje zdravotní průkaz. Tento fakt je mnohému znám a jedná se o poměrně formální úkon návštěvy lékaře. Každý rok ale vzniká mnoho onemocnění, které mají původ v nedostatečné hygieně. Oblíbeným ..

Jak se zbavit trémy?

personRadka Eliáškováremove_red_eye84languagedrsnarealita.cz

I když je to vaše stoprvní prezentace, tréma je stále s vámi… Ještě pár minut a má prezentace začíná. Teda ale je mi nějak divně… jen kdyby mi tak nebušilo srdce… co já tam vlastně budu říkat… jak se na mě budou tvářit? Potím se už teď… Nějak podobně se ..

Věčné hubnutí, diety, cvičení - přibrala jsem

personRadka Eliáškováremove_red_eye108languagezoufalemaminky.cz

Věčné hubnutí Koloběh života je věčný, stejně jako moje hubnutí. Můj cíl (o němž jsem psala téměř před rokem tady), mít 68 kilo v den svých 35. narozenin, byl splněn. Dokonce překročen o kilo. Užila jsem si svých 15 minut slávy na firemním vánočním večírku, kde mne ..