Zdraví keyboard_arrow_right Nezařazené keyboard_arrow_rightJak na chřipku - ochranné pomůcky

Obrázek příspěvku: Jak na chřipku - ochranné pomůcky

Jak na chřipku - ochranné pomůcky

personaccess_time23.březen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye283 shlédnutí

Ideálním lze označit stav, kdy se virus chřipky do dýchacích cest lidí vůbec nedostane. To však stoprocentně zajistit nelze. Znamenalo by to absolutní izolaci člověka od okolního prostředí, což není možné. Naší snahou je se takovému stavu co nejvíce přiblížit, a to vytvořením mechanické či chemické bariéry mezi virem a lidským organismem. Toho lze dosáhnout pouze ochrannými pomůckami, jako jsou roušky (mechanické filtry) nebo chemické dezinfekční prostředky, které viry v okolí člověka „zabijí“. Optimální je však kombinace obojího.

Roušky

Účinnost běžné roušky používané např. ve zdravotnictví je maximálně 2 hodiny. Poté její funkce díky vlhnutí (vlivem dýchání) mizí a v případě chybné manipulace se mohou rizika onemocnění dokonce zvýšit. Z hlediska šíření nákazy mají pozitivní vliv pouze v případě, že je nosí již nakažení lidé. Pro zdravé jedince je používání roušky téměř zbytečné.

Funkční ochranu proti nákaze v rizikovém prostředí (místa se zvýšenou koncentrací osob) lze zajistit pouze používáním respirátorů s filtrační ochranou třídy 2 nebo lépe 3 od seriózních výrobců s náležitými certifikacemi a testy.

Vždy je třeba brát v potaz fakt, že se chřipka šíří i přes sliznice. K onemocnění tudíž může dojít, pokud si protřete oči nebo sáhnete na rty.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Dětství bez úrazu

personRedakceremove_red_eye416bookmarkNezařazené

Také máte doma malé děti? Někdy je s nimi kříž. Uhlídat je, aby prožily dětství bez úrazu, bývá mnohdy nelehký úkol. Naštěstí existuje celá řada pomůcek, které vám rodičům ulehčí život. A vaše děti budou moci spokojeně a bez bolístek žít ve svém domově. ..

Nepleť si nachlazení s chřipkou

personRadka Eliáškováremove_red_eye293bookmarkNezařazené

Mám chřipku, zvykli jsme si říkat, když ulehneme s teplotou, kašlem a rýmou. Skutečná chřipka však vypadá jinak - na rozdíl od nachlazení jí lze předejít očkováním a bohužel je také mnohem nebezpečnější.Pravá chřipka také patří mezi přenosná onemocnění - jejím ..

Zdravé a krásné vlasy nejsou sen, jen potřebují péči...

personRudolf Hentselremove_red_eye219bookmarkPéče o tělo

Vlasy jako pleťO vlasy bychom se měly starat celoročně, zvláštní pozornost si však naše kštice zaslouží v zimě a v létě. V chladných měsících trpí vlasy nejvíce přechody z vyhřáté místnosti do mrazu a ani pokrývka hlavy jim nepřidá. A v létě jim zase dávají zabrat ..

Antidepresiva. Skvělý vynález nebo mor lidstva?

personRadka Eliáškováremove_red_eye332bookmarkNezařazené

Každý z nás už se někdy setkal s depresemi, ale ne každý ví, jak je řešit. Protose to většina z nás snaží vyřešit sami, bez jakékoliv pomoci doktorů a jejich„zázračných“ pilulek. Pak ale vzniká otázka, zda se tím depresí zbavíme, nebo zda senám neustále vracejí, ..

Chřipka udeřila. Co dělat?

personRadka Eliáškováremove_red_eye266bookmarkNezařazené

Co zvládnete sami, a KDY UŽ RADĚJI K LÉKAŘI? Poradíme, jak postupovat, když vás zasáhne chřipka. Máte horečku a bolí vás svaly. Možná jste se v minulých dnech vrátili ze zahraniční služební cesty a bojíte se prasečí chřipky. Není důvod k panice. Pokud nepatříte mezi ..

Ochranné pomůcky – pracovní oděvy, pracovní boty a reflexní oděvy

personRedakceremove_red_eye509languagenejky.cz

Velká řada profesí požaduje pracovní oděvy, pracovní obuv, pracovní pomůcky, jako například ochranné brýle. Třebaže jde o nezbytné ochranné pomůcky, které v minulosti měly téměř identický tvar, velká řada organizací dnes hledí jednak na jejich praktičnost, tak též na ..

Proč registrovat ochranné známky?

personRadka Eliáškováremove_red_eye428languageefektivnepodnikat.cz

Správně navržená, zapsaná a dlouhodobě užívaná značka lépe prodává vaše výrobky. V roce 2007 bylo k Úřadu průmyslového vlastnictví podáno kolem deseti tisíc přihlášek ochranných známek. Asi dva tisíce bylo z nějakého důvodu nerealizováno, řada dalších nebyla v ..

Národní přihláška ochranné známky – národ sobě

personRadka Eliáškováremove_red_eye255languageefektivnepodnikat.cz

Ochranná známka může být čímkoliv. Tedy grafikou tvořenou slovy, písmeny, číslicemi, barvou, kresbou nebo tvarem výrobku či obalu se znaky, které rozlišují výrobky nebo služby. Napadlo vás někdy si vytvořit ochrannou známku? V zahraničí je to běžný postup a některé ..

Srovnávací reklama – povolená praktika?

personRadka Eliáškováremove_red_eye231languageefektivnepodnikat.cz

Každé úspěšné podnikání vyžaduje odpovídající marketingovou činnost. Dnes je to právě reklama, která do jisté míry ovlivňuje příliv nových zakázek. Zákazníci si dnes jednotlivé výrobky a služby nepamatují podle loga či názvu společnosti, ale velmi často právě díky ..

ANIBALL - OTÁZKY A ODPOVĚDI

personRadka Eliáškováremove_red_eye1192languagezoufalemaminky.cz

Jak často mám s Aniballem cvičit? Kdy začít?Začít s cvičením můžete 3-4 týdny před plánovaným termínem porodu, stačí 15 min. denně. Můžete ale cvičit déle i častěji, omezení je pouze bolestivost při cvičení.Jaký výsledek má být cvičením dosažen?Ideálním ..