Žena, která ví keyboard_arrow_right Nezařazené keyboard_arrow_rightNepřetržitá únava - jak na ni

Obrázek příspěvku: Nepřetržitá únava - jak na ni

Nepřetržitá únava - jak na ni

personaccess_time13.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye475 shlédnutí

Spousta z nás pravidelně jí, chodí brzy spát, ale přesto se stále cítíme unavení. Je protodůležité, abychom náš jídelníček obohatili o energetické bomby. Nejdůležitější živinou pro tvorbu energie jsou vitamíny řady B. Nedostatek těchto vitamínů je často příčinou špatné funkce nadledvin,která vede k energetickým propadům.

Největší zdroje energie Obsahuje vysoké množství vitamínů B12 a více vitamínů C než citrusové plody.

Zelenina

V čerstvé syrové zelenině, jako je brokolice, chřest, špenát a kapusta se nachází celý rozsah vitamínů B,hořčík a železo. Brokolice je rovněž zdrojem koenzymu Q10, živiny nezbytné k produkci energie na buněčné úrovni.

Broskve

Broskve jsou jedním z energeticky nejvydatnějších druhů ovoce, protože obsahují velké množství vodya tělo je snadno vstřebává a bere si z nich sílu. Dají se použít ke stabilizaci střev a podpoře krvetvorby.Jsou výbornou potravinou při redukčních dietách.

Slunečnicová semínka

Jsou nabitá hořčíkem, železem, bílkovinami, mastnými kyselinami a vitamíny řady B. Je dobré mít slunečnicová semínkastále po ruce a kdykoliv si dobít energii.

Dostatek tekutin

Samozřejmě nesmíme zapomenou na pravidelný pitný režim. Nedostatek tekutin způsobuje dehydrataci organismu,vede k poklesu psychické a fyzické výkonnosti a má za následek stálou únavu. Tekutiny odplavují z těla škodlivé látkya regenerují buňky. Nejlepší je pití neperlivých vod, zelených a bylinkových čajů.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Depresivní porucha

personRadka Eliáškováremove_red_eye403bookmarkNezařazené

Slovníková definice Nejrozšířenější psychické poruchy v populaci. Jedná se o vážné, zneschopňující onemocnění, v jehož důsledku dochází k významné ztrátě pracovní schopnosti obyvatelstva srovnatelné se široce rozšířenými tělesnými chorobami. V medicínském slova ..

Nepleť si nachlazení s chřipkou

personRadka Eliáškováremove_red_eye324bookmarkNezařazené

Mám chřipku, zvykli jsme si říkat, když ulehneme s teplotou, kašlem a rýmou. Skutečná chřipka však vypadá jinak - na rozdíl od nachlazení jí lze předejít očkováním a bohužel je také mnohem nebezpečnější.Pravá chřipka také patří mezi přenosná onemocnění - jejím ..

Těžké kovy - Detoxikační protokol - efektivní vylučování neurotoxinů

personRedakceremove_red_eye851bookmarkNezařazené

Neurotoxiny jsou substance, které se vyznačují silnou afinitou k nervovému systému savců. Jsou absorbovány nervovými zakončeními a jsou dále neurony transportovány k nervovým buňkám. Na této cestě ničí vitální funkce nervových buněk, jako například axonální dopravu živin, ..

Jak se bránit proti malému podlému a nebezpečnému útočníkovi, číhajícímu na nás v trávě podél cest- KLÍŠTĚ

personRadka Eliáškováremove_red_eye493bookmarkZajímavosti

Klíště obecné (Ixodes ricinus) Tento zákeřný roztoč žije především ve vlhkých oblastech listnatých a smíšených lesů podél řek. Jeho život, trvající až šest let, probíhá ve čtyřech vývojových stádiích. Z vajíček se líhnou asi půlmilimetrové šestinohé světlé ..

Těhotenská anemie

personMarián Krouželremove_red_eye399bookmarkNezařazené

Těhotenství je pro tělo ženy zátěžovým obdobím v mnoha ohledech. Fyziologické změny v těle ženy kladou vysoké nároky na příjem minerálů, vitamínů a dalších živin. Nedokáže-li žena potřebný přísun těchto látek tělu zajistit, může u ní vzniknout tzv. těhotenská ..

Únava - způsobit ji můžou toxiny v organizmu

personRadka Eliáškováremove_red_eye278languagezoufalemaminky.cz

Únava. Dosud nedostatečně prozkoumána oblast. Únava se totiž spojuje s nejen naším způsobem života, ale také s prací a naším momentálním psychickým rozpoložením. Nikdo však únavu za problém či onemocnění nepovažuje a to je často důvodem toho, proč si člověk nevšiml ..

Velká únava v těhotenství je normální

personRadka Eliáškováremove_red_eye435languagekrasnazdrava.cz

Velká únava v těhotenství může postihnout nejednu ženu Jestliže tedy trpíte častými pocity únavy a musíte si jít hned v ten okamžik lehnout, nezoufejte. Únava je podobně jako nevolnost v těhotenství zcela normálním projevem. Nemusíte se bát, že by trvala po celou dobu. Během ..

Rozlet interaktivní komunikace

personRadka Eliáškováremove_red_eye367languagezenapodnikatelka.cz

Všechny způsoby dneška (i ty, co ještě neznáte). Interaktivní marketing přináší nové kreativní prvky do komunikační strategie firmy. Kontakt se zákazníkem či klientem dnes musí vyvolat nejen reakci, ale také aktivní dialog. Kromě zpětné reakce může být interaktivní ..

Jak na oteklé oči po ránu

personRadka Eliáškováremove_red_eye367languagekrasnazdrava.cz

Pravděpodobně většina z nás v životě alespoň jednou potýkají s problémem oteklé oči.Souhlasíte, opuchlé oči ráno nevypadá esteticky.Tento problém vzniká v důsledku mnoha důvodů, a může zkazit náladu, a to zejména ve velmi významný den pro vás.Co když naplánováno ..

Co je příčinou vzniku rýmy a jak nákaza probíhá?

personRadka Eliáškováremove_red_eye278languagezoufalemaminky.cz

Rýma může mít až 200 různých původců, ale v drtivé většině případů za to může velmi infekční rhinovirus. Ten se do vašeho těla dostává ústy nebo nosem, neboť se šíří kapénkami ve vzduchu - např. když nemocný kašle, kýchá nebo mluví. To však není jediný ..