Sex Vztahy keyboard_arrow_right Vztahy keyboard_arrow_rightO feromonech obecně

Obrázek příspěvku: O feromonech obecně

O feromonech obecně

personaccess_time06.únor 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye238 shlédnutí

Feromony jsou sexuální vábivé látky, které se dosud dělí do dvou druhů:

Androstenol je látka produkovaná ve varlatech, která se svou strukturou podobá testosteronu.

Alfa androsterol vonící po santalovém dřevu, což u žen zvyšuje sexuální žádostivost. 

Feromony se uvolňují v dechu nebo potu a jsou zachytávány vomeronasálním orgánem (VNO) - to jsou miniaturní jamkovité záhyby na obou stranách přepážky nosní. Odtud jsou vábivé látky předávány přímo do mozku. Zejména u žen, které reagují všeobecně citlivěji na pachy než muži, řídí feromony mnoho emocí, rozhodují o chuti, lásce, sympatii a potřebě sexu.

Feromony ve vědeckém testu

V jednom butiku byly ležáky (neprodejné zboží), které byly nejdříve po čtyři týdny vystaveny bez účinné látky feromonů. Potom byly postříkány roztokem feromonu. Jako kontrola byly hned vedle položeny stejné, avšak nepostříkané kousky.

Výsledek: Z osmi ležáků bylo v prvních dvanácti dnech po ošetření se sexuálním vábidlem sedm prodáno. Z neošetřených pouze jeden.

Mužská dvojčata byla na večírek oblečena zcela identicky. Jeden z nich byl však postříkán účinnou látkou s feromony.

Výsledek: Počet kontaktů s ženskými hosty byl u naparfémovaného dvojčete třikrát vyšší než u druhého.

Na tohle všechno cca před rokem reagovala TV Nova v pořadu Clever a pokusili se vyvrátit účinek feromonů. Vzali 5 mužů a jednoho postříkali feromony vázanými v parfému Hugo Boss a ostatní pouze samotným parfémem. Zakryli je neprůhlednou látkou a poslali za nimi 30 žen, z nichž 27 celkem neochvějně označilo feromonmana.

Spousta lidí si plete feromony s afrodisiaky

Feromony jsou látky navozující mírné sympatie, důvěru a soulad. Jestliže si koupí manželský pár flakonek feromonů po 25 letech hádek, tak to měli mnohem raději dát do chlastu. Feromony mají význam pouze při seznamování.

Pak je tu ještě jiný aspekt - jestliže jde o člověka nesympatického, tak mu nepomůže ani kýbl feromonů. Je to prostě stopová látka, která se sice dá jasně dokázat u dvojčat, ale sympatie nejsou jen ve vůni - takže má-li osoba naferomonovaná vedle sebe sympatičtějšího kolegu, pak se může uferomonovat a je to na nic.

Extrakce feromonů je velmi nákladná, existuje spousta podvrhů a platí určité pravidlo maximální povolené koncentrace.


folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Melanom

personRadka Eliáškováremove_red_eye443bookmarkNezařazené

Nemilosrdné slunce rozdává rány Ačkoliv je maligní melanom poměrně vzácným typem kožní rakoviny, v České republice na něj ročně onemocní 1 200 lidí a zhruba 300 jich dokonce umírá. Za posledních třicet let stoupl počet zjištěných melanomů čtyřikrát a tvoří tak více ..

V hlavní roli vejce

personRadka Eliáškováremove_red_eye298bookmarkSkrytá kategorie

Vejce, jak je obecně známo, je počátečním vývojovým stadiem mnoha druhů živočichů (ptáků, plazů, ryb a obojživelníků). Vzniká v těle samice, která ho pak klade do vhodného prostředí, kde se vyvíjí samostatně až do vylíhnutí mláděte. Velikost vejce se liší podle ..

Co znamená rozvod pro ženy a co pro muže

personRadka Eliáškováremove_red_eye328bookmarkVztahy

Rozvod manželství, zvláště pak pokud se jedná o manželství s dětmi, není pro nikoho ze zúčastněných snadnou záležitostí. I v případě člověka – muže nebo ženy – který rozvod inicioval a čeká na něj jako na vysvobození z nesnesitelné situace, přináší rozvod velkou ..

Po čem ženy touží? Vede vyhlazená tvář, upravená víčka a větší rty!

personRedakceremove_red_eye481bookmarkPéče o pleť

Hluboké vrásky, kruhy pod očima a unavený smutný výraz nechce vídat při pohledu do zrcadla žádná žena. A tak stále více přibývá Češek, které se odhodlají navštívit kliniku plastické chirurgie. Která ošetření jsou trvalá, kolik stojí a kolik vám uberou let? podívejte ..

Zkoušeli jsme: Co zabírá na suché jemné vlasy

personRedakceremove_red_eye450bookmarkNezařazené

Jestli se někde na mně příroda hodně vyřádila – jednoznačně jsou to vlasy (mimo to, že její smysl pro humor je jinak samozřejmě daleko pestřejší). Mám jich málo, jsou jemné, zničené, nepoddajné, lámou se a nelesknou se ani poté, co s novou barvou opouštím kadeřnické ..

Vznik věcného břemene ponecháním si části vlastnického práva

personRadka Eliáškováremove_red_eye326languagefinancevbezpeci.cz

Právní praxe naráží při převodech nemovitostí poměrně často na situaci, kdy je převáděna nemovitost na nového nabyvatele, nicméně je žádoucí, aby původnímu vlastníku vzniklo ve formě věcného břemene k nemovitosti určité věcné právo, typicky právo doživotního ..

Outsourcing ICT služeb?

personRadka Eliáškováremove_red_eye618languageefektivnepodnikat.cz

FENOMÉN DOBY I PROVĚŘENÁ JISTOTA. Využívání služeb počítačové firmy, poskytovatele outsourcingu ICT služeb, již není luxusem. Naopak, využívají jej společnosti, které poznaly, že vlastní údržba jejich systému je pro ně z ekonomického či strategického hlediska ..

P.R. článek: jak ho napsat, aby zaujal?

personRadka Eliáškováremove_red_eye265languageefektivnepodnikat.cz

Víte to?! Pojem PR článek si lze vyložit mnoha způsoby. Někteří lidé „z oboru“ tvrdí, že nic takového jako PR článek neexistuje, jiní pro něj mají svůj vlastní výklad a celá řada osob se přiklání k názoru, že PR článek je jen neplacená reklama. Dobré PR je hlavně ..

Teorie potřeb člověka

personRadka Eliáškováremove_red_eye236languagezoufalemaminky.cz

Obecně lze potřeby člověka rozdělit na základní životní potřeby (dle některých autorů – nižší potřeby - potřeba jídla, vody, kyslíku, bezpečí..) a na vyšší životní potřeby (pocit sounáležitosti, solidarita, radost, pocit pohody..)Na rozdíl od základních životních ..

JAKÁ OKNA - poradíme Vám s výběrem oken

personRadka Eliáškováremove_red_eye451languagedrsnarealita.cz

Váš dotaz nebo připomínkaDobrý den, stavíme rodinný dům (novostavba) a nyní se pouštíme dovýběru plastových oken. Snažíme se vybírat a pročítat různá fóra ohledně rada kritik, ale vůbec nevím jaká okna vybrat. Když už jsem si konečně jistájaká bychom brali, tak si ..